migowy

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

ZADYMIONY GOK.

3W niedzielny poranek (11 lutego 2018 roku) po godzinie 7 zauważono dym wydobywający się z budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Garzynie, który mieści się przy ul. Jesionowej. Dyspozytor Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie, który pełnił służbę w tym dniu zadysponował niezwłocznie do zdarzenia cztery zastępy tj. GCBA 5/32 i SCD 37 z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lesznie oraz GBA 2,5/16 z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzemieniewie i GBA 3,5/16 z OSP Pawłowice. Z rozpoznania dokonanego na miejscu zdarzenia wynikało, że zadymienie powstało w strefie podsufitowej auli budynku. W celu dotarcia do wnętrza obiektu użyto podręcznego sprzętu burzącego typu „hooligan” oraz piły do cięcia betonu i stali. W celu dotarcia do wszystkich źródeł ognia niezbędne okazało się wykonanie otworów w części podsufitowej auli oraz rozebranie części poszycia dachowego.
Powyższe pozwoliło ratownikom zabezpieczonym sprzętem ochrony układu oddechowego zlikwidowanie źródeł ognia przy użyciu prądów wody.
Na miejsce działań przybyło Pogotowie Energetyczne oraz Pogotowie Gazowe, które odłączyło zasilanie mediów w budynku.
Prawdopodobnie do zaistnienia zdarzenia przyczyniło się zwarcie instalacji elektrycznej, co w konsekwencji spowodowało straty w wielkości około 50 tysięcy złotych.

Opracował: asp. Szymon Kurpisz- KM PSP w Lesznie.
Zdjęcia: Bartłomiej Klupś- Radio Elka.

Stop pożarom traw

stop traw 2

Statystyki

Interwencji w tym roku:
Miejscowe zagrożenia75
Pożary27
Alarmy fałszywe7
Łącznie interwencji:109

REKRUTACJA NA STUDIA W SGSP

SGSP Okladka

Komora

Przeszkolonych strażaków:
OSP24
OSP KSRG15
PSP6
Łącznie:45

Program Regionalny

dof

bip

Bezpieczeństwo

nie dla czadu

Edukacja i profilaktyka pożarowa

edukacja

© 2015 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie

Logowanie