migowy

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Niewłaściwe składowanie materiałów palnych przyczyną pożaru.

324 stycznia 2018 roku o godzinie 23:50 do Komendy Miejskiej PSP w Lesznie wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu, do jakiego doszło w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w miejscowości Kociugi, Gmina Krzemieniewo. Strażacy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, stwierdzili zadymienie pomieszczeń mieszkalnych oraz pomieszczenia, w którym znajdowało się urządzenie grzewcze zasilające instalacje co budynku.

Ratownicy po zabezpieczeniu terenu działań, w aparatach izolujących drogi oddechowe usunęli na zewnątrz budynku materiały palne, które następnie dogaszono. Zadymione pomieszczenia przewietrzono i sprawdzono przy pomocy urządzeń pomiarowych. Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było wypadnięcie żaru z kotła CO na składowane w jego pobliżu materiały palne. W działaniach trwających 44 minuty uczestniczyły łącznie 3 zastępy straży pożarnej.
W związku z tym, że jest to kolejne w tym sezonie grzewczym zdarzenie, którego przyczyną była nieprawidłowa eksploatacja urządzenia grzewczego na paliwo stałe, Komenda Miejska PSP Leszno przypomina, że zgodnie z § 4 ust. 1 pkt. 8 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 roku w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 109, poz. 719 z 2010 roku); „… zabronione jest przechowywanie materiałów palnych oraz stosowanie wystroju i wyposażenia wnętrz z materiałów palnych w odległości mniejszej niż 0,5 m od urządzeń i instalacji, których powierzchnie zewnętrzne mogą nagrzewać się do temperatury przekraczającej 373,15 K (100 0C)”.
Opracowanie: mł. bryg. Rafał Wypych – Oficer Prasowy KM PSP Leszno
Zdjęcia – Archiwum KM PSP Leszno.

Kontakt ePUAP

epuap

Pomóżmy Sławkowi z KP PSP Starogard

pomoc1

Pomóżmy Viktorii Markiewicz

wiktoria

Pomóżmy Jackowi Oblamskiemu

plakat duzy

Statystyki

Interwencji w tym roku:
Miejscowe zagrożenia812
Pożary206
Alarmy fałszywe62
Łącznie interwencji:1080

REKRUTACJA NA STUDIA W SGSP

SGSP Okladka

Komora

Przeszkolonych strażaków:
OSP219
OSP KSRG168
PSP23
Łącznie:410

Program Regionalny

dof

bip

Bezpieczeństwo

nie dla czadu

Edukacja i profilaktyka pożarowa

edukacja

© 2015 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie

Logowanie