migowy

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Poszukiwania kajakarzy.

3W dniach 30 września oraz 1 października 2017 roku, w Miejscowości Boszkowo prowadzone były czynności poszukiwawcze dwóch mężczyzn, którzy płynęli kajakiem przez Jezioro Dominickie. Z relacji świadków zdarzenia wynikało, że z nieustalonych przyczyn kajak przewrócił się a osoby w nim przebywające wpadły do wody. Szybka reakcja wędkarza znajdującego się w pobliżu sprawiła, że jednego z mężczyzn udało się uratować. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały siły i środki w skład których wchodziły zastępy: Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lesznie, Specjalistycznych Grup Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Kościana i z Poznania oraz Ochotniczej Straży Pożarnej we Włoszakowicach. Ponadto na terenie działań przebywał Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przystąpiono do działań poszukiwawczych, które przy użyciu sprzętu pływającego (łodzie i pontony śrubowe) prowadzone były dwuetapowo i polegały na: próbie lokalizacji osoby zaginionej przy użyciu sonaru; patrolowaniu, przeczesywaniu linii brzegowej jeziora.
Działania strażaków pozwoliły w dniu 1 października zlokalizować kajak, którym płynęły ww. mężczyźni. Niestety druga osoba płynąca kajakien nadal pozostaje zaginiona.

Tekst: asp. Szymon Kurpisz
Zdjęcia: asp. Szymon Kurpisz, Zmiana służbowa nr 1 z JRG w Lesznie

Stop pożarom traw

stop traw 2

Kontakt ePUAP

epuap

Pomóżmy Sławkowi z KP PSP Starogard

pomoc1

Statystyki

Interwencji w tym roku:
Miejscowe zagrożenia703
Pożary176
Alarmy fałszywe51
Łącznie interwencji:930

REKRUTACJA NA STUDIA W SGSP

SGSP Okladka

Komora

Przeszkolonych strażaków:
OSP184
OSP KSRG130
PSP23
Łącznie:337

Program Regionalny

dof

bip

Bezpieczeństwo

nie dla czadu

Edukacja i profilaktyka pożarowa

edukacja

© 2015 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie

Logowanie