migowy

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Podsumowanie poburzowych interwencji.

1Kolejna fala anomalii atmosferycznych przeszła również przez teren powiatu leszczyńskiego. Wzmożone opady deszczu, którym towarzyszyły wyładowania atmosferyczne spowodowały, że strażacy z leszczyńskiej jednostki wspomagani strażakami ochotnikami z terenu powiatu leszczyńskiego w dniach 10-12 sierpnia br. zmagali się z powalonymi drzewami; zalanymi piwnicami, garażami,

posesjami czy budynkami w których przebywały zwierzęta oraz zerwanymi liniami energetycznymi. Ponadto sporo pracy było związanych z udrożnieniem ruchu drogowego np. wzdłuż ulicy 17-go stycznia w Lesznie, który był utrudniony wskutek zalegającej wody.
Łącznie do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie wpłynęło około 53 zgłoszeń. Analizując wszystkie interwencje należy zauważyć, że w tym okresie największe nawałnice miały miejsce w miejscowości Bukówiec Górny (Gmina Włoszakowice) a także w Lesznie. Ponadto działania ratownicze prowadzone były na terenie gmin: Rydzyna, Lipno, Wijewo, Osieczna oraz Krzemieniewo.
Na szczęście w wyniku zdarzeń nie odnotowano osób poszkodowanych ani żadnych strat w inwentarzu.
Nadmienić należy również, że w dniu 12 sierpnia na prośbę Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu, zastęp GBA 2,5/16 w sile czterech strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lesznie został oddelegowany do usuwania skutków miejscowych zagrożeń na teren powiatu gnieźnieńskiego, w którym odnotowano największą ilość zgłoszeń.

Korzystając z okazji tutejsza komenda zachęca do przypomnienia sobie podstawowych zasad zachowania podczas anomalii pogodowych oraz zapoznania się z poradnikiem przygotowania na wypadek wystąpienia burzy, które dostępne są na stronie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej (http://www.straz.gov.pl/porady/burze_i_silny_wiatr).

Jednocześnie apelujemy do wszystkich mieszkańców o rozsądne zgłaszanie próśb interwencji, aby strażacy mogli czym prędzej dotrzeć do tych, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują.

Tekst: asp. Szymon Kurpisz
Zdjęcia: asp. Szymon Kurpisz

Stop pożarom traw

stop traw 2

Kontakt ePUAP

epuap

Statystyki

Interwencji w tym roku:
Miejscowe zagrożenia273
Pożary115
Alarmy fałszywe29
Łącznie interwencji:417

REKRUTACJA NA STUDIA W SGSP

SGSP Okladka

Komora

Przeszkolonych strażaków:
OSP184
OSP KSRG111
PSP23
Łącznie:318

Program Regionalny

dof

bip

Bezpieczeństwo

nie dla czadu

Edukacja i profilaktyka pożarowa

edukacja

© 2015 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie

Logowanie