migowy

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Doskonalenie ewakuacji w Galerii Leszno.

2W dniu 25 lipca 2017 roku w obiekcie Galerii Leszno przeprowadzono próbną ewakuację, co pozwoliło wypełnić obowiązek wynikający z § 17 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów, który informuje że właściciel lub zarządca obiektu przeznaczonego dla ponad 50 osób będących jego stałymi użytkownikami, niezakwalifikowanego do ZL IV, powinien co najmniej raz na 2 lata przeprowadzić praktyczne sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji z całego obiektu. Scenariusz przewidywał powstanie pożaru na korytarzu prowadzącym do jednej z klatek schodowych. Zdarzenie wykryte zostało przez zainstalowany w obiekcie system sygnalizacji pożarowej, co pozwoliło uruchomić całą procedurę ewakuacyjną oraz podjęcie działań zlokalizowania i zlikwidowania / ugaszenia pożaru.
Założeniem ćwiczenia było sprawdzenie sposobu zachowania się użytkowników obiektu i służb odpowiedzialnych za przeprowadzenie ewakuacji oraz zadziałania wszystkich systemów bezpieczeństwa znajdujących się w budynku.

Swój udział w ewakuacji wzięli także funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie, którzy na szczęście wcielili się wyłącznie w rolę obserwatorów.

Tekst: asp. Szymon Kurpisz
Zdjęcia: asp. Szymon Kurpisz

Stop pożarom traw

stop traw 2

Kontakt ePUAP

epuap

Pomóżmy Sławkowi z KP PSP Starogard

pomoc1

Statystyki

Interwencji w tym roku:
Miejscowe zagrożenia338
Pożary137
Alarmy fałszywe38
Łącznie interwencji:513

REKRUTACJA NA STUDIA W SGSP

SGSP Okladka

Komora

Przeszkolonych strażaków:
OSP184
OSP KSRG111
PSP23
Łącznie:318

Program Regionalny

dof

bip

Bezpieczeństwo

nie dla czadu

Edukacja i profilaktyka pożarowa

edukacja

© 2015 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie

Logowanie