migowy

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Wielkopolski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej
bryg. Andrzej Bartkowiak
oraz
Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Leszno-Gronowo dh Wojciech Maćkowiak
apelują o pomoc dla dh Jędrzeja Bartkowiaka

Jędrzej Bartkowiak ma 22 lata i jest czynnym członkiem OSP Leszno-Gronowo. W grudniu 2016 r. doznał udaru mózgu, w efekcie którego stwierdzono u niego rozległy niedowład lewej ręki i nogi. Obecnie zbierane są środki finansowe na jego pobyt i rehabilitację w Szpitalu MSWiA w Górznie.

Jędrzej może wrócić do stanu zdrowia sprzed wypadku. Potrzebna jest tylko nasza pomoc! Pomóc może każdy przekazując nawet symboliczną złotówkę na jego leczenie.

Środki należy kierować:
Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”
77-400 Złotów, Stawnica 33 A,
nr konta 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
tytułem wpłaty 578/B Jędrzej Bartkowiak.


stop traw 1

Pożar poddasza budynku mieszkalnego.

95 marca 2017 roku o godzinie 9:51 do SKKM w Lesznie wpłynęło zgłoszenie o pożarze poddasza budynku mieszkalnego wielorodzinnego w miejscowości Rydzyna. Ratownicy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, stwierdzili, że pożarem objęta jest część nieużytkowego poddasza bliźniaczego budynku jednorodzinnego. Właściciele budynku przed przyjazdem strażaków podjęli nieskuteczną próbę ugaszenia ognia. Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych oraz sprzęt asekuracyjny, zdemontowali część pokrycia oraz drewnianej konstrukcji dachu. Pożar ugaszono prądami gaśniczymi wody, a kubaturę poddasza przewietrzono i sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej. Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej poprowadzonej w części nieużytkowego poddasza. Straty materialne, według szacunku własnego komendy wyniosły 25 tysięcy złotych.
W związku z faktem, że w wyniku wad lub niewłaściwej eksploatacji urządzeń i instalacji elektrycznych często dochodzi do powstawania pożarów w budynkach mieszkalnych jedno i wielorodzinnych, Komenda Miejska PSP Leszno przypomina, że zgodnie z art. 62 ust. 1 pkt. 1 ustawy Prawo Budowlane (Dz.U. 2013, poz. 1409), instalacje elektryczne powinny być poddawane przeglądom stanu technicznego nie rzadziej niż co 5 lat. Obowiązek ten dotyczy również właścicieli, zarządców i użytkowników budynków mieszkalnych jednorodzinnych.
Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Rafał Wypych – Oficer Prasowy KM PSP Leszno.

Statystyki

Interwencji w tym roku:
Miejscowe zagrożenia205
Pożary86
Alarmy fałszywe24
Łącznie interwencji:315

REKRUTACJA NA STUDIA W SGSP

SGSP Okladka

Komora

Przeszkolonych strażaków:
OSP KSRG123
OSP78
PSP6
Łącznie:207

Program Regionalny

dof

bip

Bezpieczeństwo

nie dla czadu

Edukacja i profilaktyka pożarowa

edukacja

© 2015 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie

Logowanie