migowy

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Wielkopolski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej
bryg. Andrzej Bartkowiak
oraz
Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Leszno-Gronowo dh Wojciech Maćkowiak
apelują o pomoc dla dh Jędrzeja Bartkowiaka

Jędrzej Bartkowiak ma 22 lata i jest czynnym członkiem OSP Leszno-Gronowo. W grudniu 2016 r. doznał udaru mózgu, w efekcie którego stwierdzono u niego rozległy niedowład lewej ręki i nogi. Obecnie zbierane są środki finansowe na jego pobyt i rehabilitację w Szpitalu MSWiA w Górznie.

Jędrzej może wrócić do stanu zdrowia sprzed wypadku. Potrzebna jest tylko nasza pomoc! Pomóc może każdy przekazując nawet symboliczną złotówkę na jego leczenie.

Środki należy kierować:
Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”
77-400 Złotów, Stawnica 33 A,
nr konta 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
tytułem wpłaty 578/B Jędrzej Bartkowiak.


stop traw 1

Śmierć w garażu.

213 lutego 2017 roku o godzinie 14:21 do SKKM w Lesznie wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z zamkniętych pomieszczeń garażowych usytuowanych w Lesznie przy ulicy Dekana, znajduje się pojazd z uruchomionym silnikiem, a wewnątrz może ktoś przebywać. Ratownicy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, po otwarciu bramy garażowej, stwierdzili obecność dwóch osób przebywających w pojeździe z uruchomionym silnikiem. Pojazd natychmiast wyciągnięto na zewnątrz i wyłączono silnik. Równocześnie przystąpiono do oceny funkcji życiowych. U jednej z osób przebywających w pojeździe nie stwierdzono funkcji życiowych. Ratownicy natychmiast przystąpili do wdrożenia odpowiednich procedur. Poszkodowanego wyewakuowano z pojazdu i rozpoczęto oddech zastępczy przy pomocy worka samorozprężalnego, a także prowadzono uciskanie klatki piersiowej. Po dojeździe ZRM kontynuowano powyższe czynności pod nadzorem lekarza. Strażacy prowadzili resuscytację krążeniowo – oddechową do czasu stwierdzenia zgonu przez lekarza. Drugiej osobie poszkodowanej podano tlen i udzielono wsparcia psychicznego. Po przyjeździe drugiego ZRM poszkodowaną osobę przekazano ratownikom. Dalsze czynności na miejscu zdarzenia prowadzone były przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji pod nadzorem przybyłego na miejsce prokuratora.


Opracowanie; mł.bryg. Rafał Wypych
Zdjęcia; mł. asp. Szymon Kurpisz

 

Statystyki

Interwencji w tym roku:
Miejscowe zagrożenia205
Pożary86
Alarmy fałszywe24
Łącznie interwencji:315

REKRUTACJA NA STUDIA W SGSP

SGSP Okladka

Komora

Przeszkolonych strażaków:
OSP KSRG123
OSP78
PSP6
Łącznie:207

Program Regionalny

dof

bip

Bezpieczeństwo

nie dla czadu

Edukacja i profilaktyka pożarowa

edukacja

© 2015 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie

Logowanie