migowy

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Zdarzenia

518 września 2018 roku tuż przed godziną 14 do SKKM w Lesznie wpłynęło zgłoszenie o wypadku, który miał miejsce na drodze krajowej nr. 5 na odcinku Lipno – Radomicko. Dyspozytor zadysponował na miejsce zdarzenia dwa samochody z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lesznie oraz OSP Lipno. Na miejscu zdarzenia strażacy zastali samochód ciężarowy z naczepą stojący w rowie, wyrwane jedno drzewo oraz uszkodzone drugie.

18 września 2018 roku o godzinie 14.39 do leszczyńskiej komendy wpłynęło zgłoszenie pożaru do jakiego doszło na terenie demontażu pojazdów w Wilkowicach przy ulicy Mórkowskiej. Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej ogniem objęta była pryzma składowanych elementów wyposażenia pojazdów na powierzchni około 120 m2. Ratownicy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych podali prądy gaśnicze wody

330 sierpnia 2018 roku o godzinie 17.20 do leszczyńskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym, do jakiego doszło na Drodze Wojewódzkiej Nr 432 pomiędzy miejscowościami Osieczna – Wojnowice. Przybyłe na miejsce pierwsze zastępy straży pożarnej zastały dwa pojazdy osobowe w znacznym stopniu zniszczone wskutek czołowego zderzenia, które całkowicie blokowały przejazd tym odcinkiem drogi.

4Droga krajowa nr 5 była ponownie miejscem groźnego wypadku. Tuż po godzinie trzynastej, na wysokości 259 km doszło do zderzenia dwóch pojazdów: samochodu ciężarowego Mercedes Atego oraz samochodu osobowego Ford Focus, które podróżowały w tym samym kierunku, tj. w stronę Poznania. Przypuszczalnie wskutek niezachowania zasad bezpieczeństwa kierującego samochodem ciężarowym doszło do zderzenia,

1Chwilę grozy musieli przeżyć mieszkańcy jednej z kamienic na Rynku w Osiecznej, którzy przed godziną 8:00 usłyszeli wzywanie pomocy od jednego ze swoich sąsiadów. Na miejsce niezwłocznie wysłano strażaków z Leszna oraz Osiecznej, którzy zweryfikowali informacje uzyskane w zgłoszeniu. W jednym z pomieszczeń mieszkania na parterze budynku wielorodzinnego znaleźli mężczyznę przygniecionego zawalonym stropem.

Stop pożarom traw

stop traw 2

Kontakt ePUAP

epuap

Pomóżmy Sławkowi z KP PSP Starogard

pomoc1

Statystyki

Interwencji w tym roku:
Miejscowe zagrożenia703
Pożary176
Alarmy fałszywe51
Łącznie interwencji:930

REKRUTACJA NA STUDIA W SGSP

SGSP Okladka

Komora

Przeszkolonych strażaków:
OSP184
OSP KSRG130
PSP23
Łącznie:337

Program Regionalny

dof

bip

Bezpieczeństwo

nie dla czadu

Edukacja i profilaktyka pożarowa

edukacja

© 2015 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie

Logowanie