migowy

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Wielkopolski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej
bryg. Andrzej Bartkowiak
oraz
Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Leszno-Gronowo dh Wojciech Maćkowiak
apelują o pomoc dla dh Jędrzeja Bartkowiaka

Jędrzej Bartkowiak ma 22 lata i jest czynnym członkiem OSP Leszno-Gronowo. W grudniu 2016 r. doznał udaru mózgu, w efekcie którego stwierdzono u niego rozległy niedowład lewej ręki i nogi. Obecnie zbierane są środki finansowe na jego pobyt i rehabilitację w Szpitalu MSWiA w Górznie.

Jędrzej może wrócić do stanu zdrowia sprzed wypadku. Potrzebna jest tylko nasza pomoc! Pomóc może każdy przekazując nawet symboliczną złotówkę na jego leczenie.

Środki należy kierować:
Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”
77-400 Złotów, Stawnica 33 A,
nr konta 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
tytułem wpłaty 578/B Jędrzej Bartkowiak.


stop traw 1

Ewakuacja Centrum Handlowego MANHATTAN.

821 lutego 2017 roku funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie uczestniczyli w roli obserwatorów podczas przeprowadzonych praktycznych ćwiczeń w zakresie sprawdzenia organizacji i warunków ewakuacji z obiektu Centrum Handlowego MANHATTAN w Lesznie. Zgodnie z przyjętym scenariuszem ćwiczeń, w wyniku symulowanego pożaru niezbędna okazała się ewakuacja wszystkich osób przebywających na terenie obiektu. Zdarzenie wykryte zostało przez zainstalowany w obiekcie system sygnalizacji pożaru, następnie sygnał przekazany został do SKKM w Lesznie. Zgodnie ze scenariuszem pożarowym SSP między innymi unieruchomił; rozsuwane drzwi wyjściowe, schody ruchome oraz windę osobową, która zjechała na poziom „0”, a drzwi po rozsunięciu pozostały w pozycji otwartej, zamknęły się bramy pożarowe dzielące obiekt na strefy pożarowe. Równocześnie system nagłośnieniowy rozgłaszał komunikaty o zagrożeniu z poleceniem natychmiastowej ewakuacji. Pracownicy firmy sprawującej nadzór w obiekcie sprawdzili wszystkie pomieszczenia, potwierdzając tym samym wyjście wszystkich osób przebywających w budynku. Ewakuacja przebiegła sprawnie, łącznie obiekt opuściło 230 osób.
Komenda Miejska PSP Leszno przypomina, że zgodnie z § 17 ust. 1 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 roku w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz.U. Nr 109, poz. 719), właściciel lub zarządca obiektu przeznaczonego dla ponad 50 osób będących jego stałymi użytkownikami, niezakwalifikowanego do ZL IV, powinien co najmniej raz na 2 lata przeprowadzić praktyczne sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji z całego obiektu. Ponadto w ust. 4 zobowiązuje się właścicieli lub zarządców do powiadomienia właściwego miejscowo Komendanta Państwowej Straży Pożarnej o terminie planowanych działań.
Opracowanie; mł. bryg. Rafał Wypych
Zdjęcia; Bartłomiej Klupś – Radio ELKA

Statystyki

Interwencji w tym roku:
Miejscowe zagrożenia205
Pożary86
Alarmy fałszywe24
Łącznie interwencji:315

REKRUTACJA NA STUDIA W SGSP

SGSP Okladka

Komora

Przeszkolonych strażaków:
OSP KSRG123
OSP78
PSP6
Łącznie:207

Program Regionalny

dof

bip

Bezpieczeństwo

nie dla czadu

Edukacja i profilaktyka pożarowa

edukacja

© 2015 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie

Logowanie