migowy

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Ćwiczenia, szkolenia

821 lutego 2017 roku funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie uczestniczyli w roli obserwatorów podczas przeprowadzonych praktycznych ćwiczeń w zakresie sprawdzenia organizacji i warunków ewakuacji z obiektu Centrum Handlowego MANHATTAN w Lesznie. Zgodnie z przyjętym scenariuszem ćwiczeń, w wyniku symulowanego pożaru niezbędna okazała się ewakuacja wszystkich osób przebywających na terenie obiektu.

1Korzystając z zimowych aury i lodu na akwenach wodnych, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie w dniu 11 lutego 2017r. zorganizowała dla Jednostek OSP z KSRG „Warsztaty z zakresu Ratownictwa Lodowego”. Szkolenie skierowane było do Jednostek OSP realizujących działania z zakresu ratownictwa wodnego na poziomie podstawowym oraz jednostek OSP wyposażonych sprzęt do ratownictwa lodowego.

1W dniach 13-20 stycznia 2017r. sekc. Radomir Dec z JRG w Lesznie brał udział w międzynarodowym kursie zorganizowanym przez Wspólnotowy Mechanizm Ochrony Ludności.
Tematem było zarządzanie operacyjne a kurs skierowany był do osób przewidywanych do zostania członkami grupy ekspertów Unii Europejskiej do spraw ochrony ludności podczas misji międzynarodowych.

2Zima, to okres w którym potencjalnie wzrasta liczba działań ratowniczych Straży Pożarnych na zamarzniętych i topniejących akwenach wodnych. Na zbiornikach możemy spodziewać się wędkarzy, łyżwiarzy i spacerowiczów korzystających z uroków zimy na lodzie.

CZAD I OGIEŃ. OBUDŹ CZUJNOŚĆ.

baner1

Konkurs plastyczny

plastyczny

Statystyki

Interwencji w tym roku:
Miejscowe zagrożenia120
Pożary47
Alarmy fałszywe17
Łącznie interwencji:184

REKRUTACJA NA STUDIA W SGSP

SGSP Okladka

Komora

Przeszkolonych strażaków:
OSP KSRG53
OSP41
PSP6
Łącznie:100

Program Regionalny

dof

bip

Bezpieczeństwo

nie dla czadu

Edukacja i profilaktyka pożarowa

edukacja

© 2015 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie

Logowanie