migowy

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Ćwiczenia, szkolenia

1W dniach 16,17 i 18 sierpnia strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Lesznie uczestniczyli w rozpoznaniu operacyjnym obiektu Kościoła p.w. Św. Jana Chrzciciela w Lesznie. Jest to jeden z najstarszych kościołów w Lesznie a rozpoczęcie budowy datowane jest na rok 1652. Styl architektury nawiązuje do późnego gotyku, Kościół dwukrotnie spalony o odbudowywany.

4W czwartkowe popołudnie 29 czerwca br. na terenie firmy De-Mo Sp. z o. o. w Lipnie zostały przeprowadzone ćwiczenia taktyczno - bojowe dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Lipna, Wilkowic, Radomicka, Osiecznej i Kąkolewa oraz zastępów z JRG PSP w Lesznie. Ćwiczenia miały na celu zapoznanie uczestników ze specyfiką działań w obiektach o charakterze produkcyjno - magazynowym.

SAM 3966Sobotnie przedpołudnie strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznej Komendy Miejskiej PSP w Lesznie spędzili na ćwiczeniach w Zakładach Mięsnych Balcerzak w Sławie na terenie powiatu wschowskiego, woj. lubuskie. Scenariusz ćwiczeń zakładał powstanie pożaru oraz wystąpienie wycieku amoniaku z instalacji chłodniczej.

IMG 673326 maja 2017 roku dzięki staraniom st. bryg. Macieja Zdęga - pełniącego obowiązki Komendanta Miejskiego PSP Leszno, w siedzibie leszczyńskiej komendy zorganizowano i przeprowadzono ćwiczenia w komorze ogniowej Firmy DRÄGER. W trakcie ćwiczeń strażacy mieli możliwość sprawdzenia własnych umiejętności i przećwiczenia w kontrolowanych warunkach różnych technik gaśniczych w bardzo realistycznym trenażerze.

IMG 6632W dni 16 maja br w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie zorganizowany został egzamin potwierdzający kwalifikacje z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy dla strażaków ratowników Państwowej Straży Pożarnej. Do egzaminu przystąpiło 23 strażaków z KM PSP w Lesznie. Stopień przygotowania i umiejętności strażaków sprawdzane były pod kierownictwem Wielkopolskiego Koordynatora Ratownictwa Medycznego Służby PSP w Poznaniu

Stop pożarom traw

stop traw 2

Statystyki

Interwencji w tym roku:
Miejscowe zagrożenia540
Pożary149
Alarmy fałszywe45
Łącznie interwencji:734

REKRUTACJA NA STUDIA W SGSP

SGSP Okladka

Komora

Przeszkolonych strażaków:
OSP KSRG132
OSP112
PSP6
Łącznie:250

Program Regionalny

dof

bip

Bezpieczeństwo

nie dla czadu

Edukacja i profilaktyka pożarowa

edukacja

© 2015 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie

Logowanie