migowy

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Dalszy ciąg edukacji społecznej.

1Cały czas strażacy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie prowadzą zajęcia dydaktyczne w szkołach, które tematyką nawiązują do kampanii społecznej „Czad i ogień. Obudź czujność”. Dużo uwagi strażacy poświęcają zagrożeniom, które bardzo często pojawiają się w okresie jesienno – zimowym, a więc wtedy gdy na różne sposoby dogrzewamy nasze domy i mieszkania. Kiedy odbywa się to niezgodnie z zasadami i bez należytej rozwagi, wówczas łatwo o pożar lub o zatrucie się tlenkiem węgla.
Strażacy przypominają o konieczności częstego wietrzenia pomieszczeń, a także przestrzegają przed zakrywaniem kratek wentylacyjnych oraz co najmniej raz w roku powinien zostać sprawdzony stan techniczny komina oraz o kilkakrotne jego . Oprócz tego strażacy zapoznali młodych ludzi z przeznaczeniem i zasadą działania czujników tlenku węgla i dymu.
Z racji tej, że za oknem wciąż zima, nie mogło zabraknąć też cennych rad na temat bezpiecznego zachowania podczas zimowych zabaw, w tym sposobów alarmowania służb ratunkowych o pożarze, wypadku lub innym niebezpieczeństwie.


Tekst: asp.sztab. Jacek Nowak
Zdjęcia: JRG PSP Leszno

Stop pożarom traw

stop traw 2

Statystyki

Interwencji w tym roku:
Miejscowe zagrożenia161
Pożary70
Alarmy fałszywe20
Łącznie interwencji:251

REKRUTACJA NA STUDIA W SGSP

SGSP Okladka

Komora

Przeszkolonych strażaków:
OSP170
OSP KSRG106
PSP23
Łącznie:299

Program Regionalny

dof

bip

Bezpieczeństwo

nie dla czadu

Edukacja i profilaktyka pożarowa

edukacja

© 2015 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie

Logowanie